סגל החוג

צרו קשר

ראש החוג פרופ' אביתר שולמן
eviatar.shulman@mail.huji.ac.il

יועץ לתואר בוגר: ד"ר יונתן מוס
yonsmoss@gmail.com

יועץ לתואר מוסמך: פרופ' ברוריה ביטון-אשקלוני
ashkelon@mscc.huji.ac.il

רכזת החוג: גב' שרה פרנסה
sarap@savion.huji.ac.il
טלפון: 02-5883965
משרד: בניין רוח, קומה 4 , גוש 5 חדר 4507

שעות הקבלה:
יום א' | 11:30 - 14:30.
ימים ב' - ה' | 10:00 - 13:00.
מחוץ לשעות הפעילות: בתיאום מראש

 


חפשו אותנו בפייסבוק: ComparativeReligionHuji@

 

מאסטרנטים

vxd

ירון בהיר

ניתוח מערכת הכלים האפיסטמולוגיים של אסכולת הפרסנגיקה מדהימיקה במסורת הגלוק הטיבטית כפי שהם מוצגים בחיבורו של גשה לובסנג גיאצו (1928-1997): "חלוקות התודעה על פי האסכולה הגבוהה". (blo rigs gong ma’)
gh

מאוריסיו לפצ'יק

מאוריסיו לפצ'יק מינסקי הוא סטודנט לתואר מוסמך בחוג למדע הדתות. כרגע הוא כותב את עבודתו הגמר לתואר מוסמך המתמקדת ב: "יחסי דת ומדינה באתיופיה בימי הביניים בתקופתו של המלך סיפא ערד (1344-1372)" בהנחייתו של פרופ' סטיבן קפלן. מחקרו עוסק בעיקר בהיסטוריה של אתיופיה במימי הביניים ובנצרות אתיופית.
YitzhakMor

יצחק מור

יצחק הוא תלמיד מוסמך בחוג למדע הדתות ועמית בפורום לחקר הנצרות באוניברסיטה העברית. התיזה שלו מתמקדת ביחסים ההדדיים בין קתולים נאו-שמרנים ויהודים בארצות הברית. הוא בודק את הדרך בה תופסת קבוצה קתולית זו את היהדות ואת היהודים כחלק מן "הדת האמריקאית" ואת הקשרים בין יחסם ליהדות לסוגיות של אנטישמיות, תודעות השואה, נישואים בין-דתיים והמרות דת באמריקה.
yael_kremer

יעל קרמר

יעל קרמר היא תלמידת מוסמך בחוג למדע הדתות במדור נצרות. היא עוזרת המחקר של ד"ר יאיר פורסטנברג בקבוצת המחקר 'שולחנות ערוכים' מטעם מכון מנדל-סכוליון ומתרגלת הקורס Early Christian Outlook and its Jewish Matrix של פרופ' סרג' רוזר. מחקרה, בהנחייתם של פרופ' ברוריה ביטון-אשקלוני ופרופ' עודד עיר-שי, חג סביב עליית מעמדם של האם ושבעת בניה כמרטירים וכקדושים בחברה הנוצרית במאה הרביעית, אך עוסק ביתר דיוק בפולחן המשותף בין הקהילה הנוצרית לזו היהודית שהתרחש בבית הכנסת של המקבים באנטיוכיה של המאה הרביעית.