סגל החוג

צרו קשר

ראש החוג פרופ' אביתר שולמן
eviatar.shulman@mail.huji.ac.il

יועץ לתואר בוגר: ד"ר יונתן מוס
yonsmoss@gmail.com

יועץ לתואר מוסמך: פרופ' ברוריה ביטון-אשקלוני
ashkelon@mscc.huji.ac.il

רכזת החוג: גב' שרה פרנסה
sarap@savion.huji.ac.il
טלפון: 02-5883965
משרד: בניין רוח, קומה 4 , גוש 5 חדר 4507

שעות הקבלה:
יום א' | 11:30 - 14:30.
ימים ב' - ה' | 10:00 - 13:00.
מחוץ לשעות הפעילות: בתיאום מראש

 


חפשו אותנו בפייסבוק: ComparativeReligionHuji@

 

סגל

פרופ' ברוריה ביטון אשקלוני

פרופ' ברוריה ביטון-אשקלוני

יועצת לתואר מוסמך
חדר 6603. שעות קבלה: יום ב', 14:00-12:00
קבלה בתיאום מראש

כהיסטוריונית של הנצרות המזרחית בשלהי העת העתיקה, חוקרת ומפרשת את האיזון העדין שבין המשכיות ושינוי בהתנהגות ומחשבה הדתית, ואת השפעתם על התפתחות התרבות הדתית הממסדית והאישית.

קרא עוד
פרסומיה עוסקים בתופעות דתיות וחברתיות, כגון: עלייה לרגל, נזירות, מיסטיקה ותפילה.

קראו פחות
יונתן מוס

ד"ר יונתן מוס

יועץ לתואר בוגר
קבלה בתיאום מראש
02-5882388

חוקר ומלמד על שלוש הדתות "האברהמיות", בדגש על הנצרות והיהדות בעת העתיקה ובראשית ימי הביניים. מנהל ומנחה את הפורום ללימודי נצרות - מלגה ייחודית לתלמידי מוסמך ודוקטורט.

קרא עוד
אני מתעניין במיוחד בשאלות הקשורות לשפה, לפרשנות לגוף ולמגדר. ב-2016 פרסמתי ספר, המבוסס על הדוקטורט שכתבתי באוניברסיטת ייל בארה"ב, הבוחן מחלוקות נוצריות בשלהי העת העתיקה לגבי גופו הפיזי, החברתי והליטורגי של ישו. בשנת 2015 זכיתי בפרס ע"ש פרופ' שלמה פינס לחוקר צעיר מצטיין עבור מאמרי על השפעות של תאולוגים נוצרים-סורים על תפיסת תחיית המתים של הרב סעדיה גאון בעיראק במאה ה-10. כשאני לא חוקר, מלמד, ומגדל משפחה (נשוי+3+כלב) בירושלים, אני נמצא ברומא, שם אני מלמד באוניברסיטה האפיפיורית הגרגוריאנית. תחום עבודתי מביא אותי להתעסק בחומרים בכל מיני שפות: יוונית, לטינית, סורית, קופטית, ערבית, גרמנית, צרפתית, איטלקית עברית ואנגלית, אבל השפה האהובה עלי היא יידיש.

קראו פחות
איאן מקרמוק

ד"ר איאן מקרמוק

מרצה ללימודים בודהיסטים בחסות קרן Khyentse
בתיאום מראש

איאן מקרמוק כתב עבודת דוקטורט באוניברסיטת הרווארד על הקוסמולוגיה והתיאולוגיה הבודהיסטית בטיבט בתקופת ראשית המדינה הבודהיסטית המודרנית. לפני שהוא הצטרף לסגל האוניברסיטה העברית הוא היה עמית שינג'ו איטו בתוכנית הבתר דוקטורט באוניברסיטת קליפורניה – ברקלי. מחקרו מתמקד באווירה האינטלקטואלית הקוסמופוליטית בראשית טיבט המודרנית, ובמיוחד במחשבה הבודהיסטית ובפרקטיקה הבודהיסטית.

קרא עוד
מטרות המחקר של איאן להרחיב ולהעמיק את חקר הבודהיזם בתקופת ראשית המדינה הטיבטית המודרנית, בדגש על ספרות ועל טקסים. הוא חוקר גם נושאים נוספים שמתכתבים עם תחומי מחקרו המרכזיים, דוגמת ההיבטים הספרותיים והחברתיים של הנאום וההטפה בבודהיזם הטיבטי.

 

קראו פחות
נפתלי משל

ד"ר נפתלי משל

בניין רבין, חדר 1106. קבלה בתיאום מראש
02-5880308

הצטרף לחוג למדעי הדתות ולחוג מקרא בשנת 2016. בין תחומי מחקריו: המקרא בהקשריו התרבותיים במזרח הקדום; טומאה וטהרה; "מדע הקרבן" בהודו הקלאסית וחקר הקורבן בישראל הקדומה; דו-משמעות מכוונת בספרות החכמה ובנבואה.

קרא עוד

Naphtali Meshel joined the Department of Bible and the Department of Comparative Religion at the Hebrew University of Jerusalem in 2016. His research focuses on the Hebrew Bible in its ancient Near Eastern contexts, and on its early interpreters. Within the broader study of religion, he has a particular interest in Sanskrit literature. His first book, “The Grammar of Sacrifice”, examines the ancient intuition that sacrificial rituals, like languages, are governed by “grammars.” His research interests include ancient models for the “science of ritual”; systems of pollution and purification; and mechanisms of double entendre in Wisdom Literature. He previously taught at the Moscow State University for the Humanities and at Princeton University.

קראו פחות