סגל החוג

צרו קשר

ראש החוג פרופ' אביתר שולמן
eviatar.shulman@mail.huji.ac.il

יועץ לתואר בוגר: ד"ר יונתן מוס
yonsmoss@gmail.com

יועץ לתואר מוסמך: פרופ' ברוריה ביטון-אשקלוני
ashkelon@mscc.huji.ac.il

רכזת החוג: גב' שרה פרנסה
sarap@savion.huji.ac.il
טלפון: 02-5883965
משרד: בניין רוח, קומה 4 , גוש 5 חדר 4507

שעות הקבלה:
יום א' | 11:30 - 14:30.
ימים ב' - ה' | 10:00 - 13:00.
מחוץ לשעות הפעילות: בתיאום מראש

 


חפשו אותנו בפייסבוק: ComparativeReligionHuji@

 

אמריטוס

יוחנן גרינשפון

ד"ר יוחנן גרינשפון

02-6784276

עשה את עבודת הדוקטורט שלו על פסוקי היוגה של פטנג'לי, ובתחום זה הוא נחשב לסמכות בינלאומית. כמו כן לד"ר גרינשפון ידע נרחב ועמוק בכתבים הרוחניים של הודו והפרשנויות הקלאסיות עליהם.

קרא עוד
 אחד מתחומי המחקר הבולטים של ד"ר גרינשפון הוא חייו ופועלו של מהטמה גנדהי. תחומי מחקר נוספים: פילוסופיה הודית, יוגה.

קראו פחות
מיכאל סטון

פרופ' מיכאל סטון

02-6412906

יליד אנגליה. לפני מלחמת העולם השנייה משפחתו עברה לאוסטרליה, בה גדל. עשה את תוארו הראשון באוניברסיטת מלבורן בלימודים שמיים וקלאסיים בשנים 1960-1956, ועם סיום לימודיו עלה לישראל.

קרא עוד
לאחר שנה של השתלמות באוניברסיטה העברית עבר לאוניברסיטת הרווארד, שם כתב את עבודת הדוקטורט שלו. שימש כמרצה באוניברסיטת קליפורניה, וכששב לישראל מונה למרצה במחלקה למדע הדתות באוניברסיטה העברית. מונה ב-1980 לפרופסור מן המניין ללימודים ארמניים. יצא לגמלאות בשנת 2007. פרופ' סטון גם כתב ופרסם שירים רבים באנגלית, והוא חבר באיגוד הישראלי של הסופרים הכותבים בשפה זו.

תחומי מחקר: מחשבה וספרות יהודית בימי הבית השני, לימודים ארמניים.

קראו פחות
גדליה סטרומזה

פרופ' גדליה סטרומזה

02-719698

נולד בפריס, שם למד כלכלה ומשפטים. לאחר שעלה ארצה למד פילוסופיה ומחשבת ישראל באוניברסיטה העברית. עם תום שירותו הצבאי למד לתואר דוקטור במדע הדתות באוניברסיטת הרווארד. בשנת 1978 התמנה למרצה

קרא עוד
ובשנת 1994 מונה לפרופסור מן המניין. הקים את המרכז לחקר הנצרות באוניברסיטה והיה למנהלו הראשון. כמו כן, קיבל תואר ד"ר של כבוד מאוניברסיטת ציריך על תרומתו לחקר שורשי הספיריטואליות האירופית. פרופ' סטרומזה הוא חבר האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים, ופרופ' מן המניין לחקר הדתות האברהמיות באוניברסיטת אוקספורד, שם הוא גם חבר בליידי מרגרט הול.

תחומי מחקר: דתות בשלהי העת העתיקה, חקר הדתות בעת החדשה: היסטוריה.

קראו פחות
pic

פרופ' פאולה פרדריקסן

פרופ' פאולה פרדריקסן היא פרופ' לכתבי הקודש בקתדרה ע"ש אורליו באוניברסיטת בוסטון. משנת 2009 היא משמשת Distinguished Visiting Professor באוניברסיטה העברית בירושלים.

קרא עוד
שניים מספריה שיצאו לאור לאחרונה, (Paul: The Pagans’ Apostle (2017 ו-(When Christians Were Jews (2019, ממקמים את הבשורה המשיחית של מאמיני ישו הראשונים בתוך הקונטקסט הרחב יותר של התרבות, הפוליטיקה, ומארג הכוחות באגן הים התיכון בשלהי העת העתיקה. 

 

קראו פחות
סטיב קפלן

פרופ' סטיב קפלן

עמד בראש בית הספר לתלמידים מחו"ל ע"ש רוטברג באוניברסיטה העברית, ושימש כיו"ר הוועדה האקדמית במרכז לחקר ארץ ישראל ויישובה. כיהן כדיקן הפקולטה למדעי הרוח בשנים 2006-2004

קרא עוד
וכן שימש כרכז התכנית הבין-אוניברסיטאית ללימודי אפריקה. בתפקידו האחרון עמד בראש המכון למחקר על שם הרי ס' טרומן לקידום השלום באוניברסיטה העברית. כתב מספר ספרים עם ד"ר רות וסטהיימר ונחשב לאחד החוקרים המובלים בשאלת מוצא הקהילה היהודית באתיופיה.

תחומי מחקר: היסטוריה חברתית ודתית של אתיופיה בימי הביניים, ההיסטוריה והספרות של קהילת ביטא ישראל, הכנסייה האורתודוקסית האתיופית.

קראו פחות